Zabiegi

Masaż klasyczny– jest to zespół technik wywierających wpływ na ustrój człowieka, powodując wystąpienie pozytywnych odczynów w tkankach i narządach. Masaż ten wpływa na mięśnie, ścięgna, torebkę stawową, skórę, układ krwionośny i chłonny pomaga pozbyć się nadmiernego napięcia mięśni i wywołanych przez nie dolegliwości.

Masaż limfatyczny(antycelulitowy)– jest to masaż polegający na usprawnianiu przepływu limfy. Stosowany jest głownie przy obrzękach kończyn. Masaż ten przyspiesza usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, zwalcza cellulit, wspomaga odchudzanie. Poprawia ukrwienie, odżywia i dotlenia masowaną okolice ciała. Pomaga pozbyć się uczucia ociężałych nóg, przyspiesza wchłanianie siniaków i krwiaków.

Masaż relaksacyjny– polega na przywróceniu organizmowi równowagi psycho-fizycznej. Głównym zadaniem tego rodzaju masażu jest odprężenie, zrelaksowanie, rozluźnienie zbyt napiętych tkanek. W wyniku tego masażu pozbywasz się stresu i związanego z nim zbyt dużego napięcia mięśniowego.

Metody terapeutyczne:

N.A.P -(Nerwowo mięśniowa i stawowo szkieletowa plastyczność). Podstawowym założeniem tej terapii jest eliminowanie zaburzeń strukturalnych spowodowanych nieprawidłowym trybem życia . NAP kładzie również duży nacisk na analize chodu . Stosowany jest głównie w ortopedii, neurologii i traumatologii. Metoda ta traktuje organizm ludzki całościowo, dysfunkcje w różnych częściach ciała mogą powodować zmiany w innych znacznie oddalonych od pierwotnych .

PNF-( Proprioceptive Neuromuscular Facilitation). Głównym założeniem tej metody jest przywracanie utraconych funkcji. Do terapi często wykorzystuje się silne i zdrowe regiony ciała. Praca z pacjentem jest bezbolesna i opiera się na współpracy chorego z terapeutom. To pacjent określa zakres i granice działania a terapeuta jest partnerem który go kieruje jak ćwiczyć aby osiągnąć zaplanowany cel.

McKenziego– Jest to metoda leczenia i diagnozowania dolegliwości kręgosłupa. Pozwala na zlokalizowanie miejsca bólu i zadziałanie tam gdzie on powstaje w celu szybkiej i skutecznej eliminacji bólu i związanych z nim dolegliwości.

Mulligan– metoda ta polega miedzy innymi na połączeniu biernych mobilizacji stawowych z aktywnym ruchem pacjenta. Metodę tę przeprowadza się bezboleśnie.